петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

За сите стомачни инфекции, чудесен лек од кора од калинка

Овој лек помага при дизентарија, дијареа и ќе ве ослободи од цревни нарушувања, стомачни вируси, сламонелоза, чир на желудник и дисбактериоза на цревата.

За сите стомачни инфекции, чудесен лек од кора од калинка

За сите стомачни инфекции, чудесен лек од кора од калинка

Поврзани вести

Не ја фрлајте кората од калинка. Исушете ја и чувајте ја. Ова е неверојатно средство кое ќе ви помогне од сите стомачни инфекци. Овој лек помага при дизентарија, дијареа и ќе ве ослободи од цревни нарушувања, стомачни вируси, сламонелоза, чир на желудник и дисбактериоза на цревата.
Чудотворен рецепт на рускиот исцелител Г.И. Глобоког:
Однос на суви кори од калинка и зовриена вода е 1:20. Во претходно загреана топла шолја или чаша ставете 10-12 грама суви кори и прелије ги  со 200 мл. зовриена вода. Покријте ја чашата со ттацна и оставете да отстои 25-30 минути. После тоа може да се пие. Корите не ги фрлајте.Подготовка: За секоја болест е различна.

За излекување за пет часа од: дизентерија, дијареа, салмонелоза, туфус, колара, воспаление на слепо црево, консумирајте на следниов начин:

Најчитани вести