петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

За Србија Македонија повторно е БЈРМ

FSS_thumb_medium500_193

Последни вести

Реагирајќи по повод прекинот на вчерашнииот фудбалски натпревар на стадионот на Партизан, Фудбалскиот Сојуз на Србија беше „видно загрижен“ за чувствата на граѓаните на Србија, Црна Гора , Грција и БЈР Македонија!, пренесува Канал 5.

-Треба ли да се спуштиме на толку ниско ниво, и да почнеме да ја именуваме Србија со нивниот „омилен“ термин – Белградски Пашалук ?Сликата вреди повеќе од 1000 зборови и 1000 „загрижени чувства“ на Србија, објавува канал 5.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести