понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

За тимот на Катица Јанева избрани уште пет обвинители

Претходно Советот избра седум јавни обвинители за Специјалното обвинителство

катица јанева

Поврзани вести

Советот на јавни обвинители попладнево на седница прифати пет јавни обвинители кои ќе и бидат помошници на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и со кои составот на ова тело е проширен на вкупно дванаесет заедно со претходно избраните седум јавни обвинители.

Петтемина јавни обвинители избрани денеска за Специјалното обвинителство кое треба да работи на предмети кои произлегуваат од содржината на неовластеното следење на комуникациите, се:

Најчитани вести