Магазин

За убав почеток на денот: Кафе со вкус на кокос

За убав почеток на денот: Кафе со вкус на кокос

Ова е кафе во кое ќе уживате со сите сетила.

Состојки:

2 филџани топло кафе

2 лажички кокосово масло

2 лажици несолен путер

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете додека путерот не се стопи и додека смесата на стане пенлива. Ставете во длабоки чаши и послужете.