среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

За утре очекувајте дожд и снег, врнежливо ќе биде и за викендот

УХМР најавува дожд и за утре и за претстојниот викенд

dozd 123

Поврзани вести

Метеоролозите за утре најавуваат облачно време со повремен дожд, а на повисоките места врнежите ќе бидат од дожд и снег, а на планините само од снег.

Врнежите ќе добијат на интензитет посебно во западните делови. Во текот на утрешниот ден температурите ќе се движат од еден степен во Маврово до 10 степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимални седум степени.

Преодно стабилизирање на времето се очекува во петок, а за време на викендот повторно се очекуваат локални врнежи од дожд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести