петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

За Велигден пренасочен сообраќајот околу Соборниот храм

Од 19 до 2 часот по полноќ, сообраќајот околу Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ ќе биде пренасочен: на булеварот Партизански одреди - на потегот од крстосницата со улицата Франклин Рузвелт кај „Симпо“ до крстосницата со булеварот ВМРО и зградата на Македонска пошта.

download (2)

Поврзани вести

Од 19 до 2 часот по полноќ, сообраќајот околу Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ ќе биде пренасочен: на булеварот Партизански одреди – на потегот од крстосницата со улицата Франклин Рузвелт кај „Симпо“ до крстосницата со булеварот ВМРО и зградата на Македонска пошта, како и на булеварот Климент Охридски – од крстосницата со булеварот Илинден кај Владата до крстосницата со улицата Димитрија Чуповски кај студентскиот дом „Кузман Јосифовски – Питу“.

Поради големата посетеност на верските објекти, вечер ќе биде засилено присуството на сообраќајната полиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести