четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 9

За викендот релативно топло со врнежи од дожд

За време на викендот времето ќе биде релативно топло, а условите за магла ќе се намалуваат. Од утре попладне од запад се очекуваат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и во останатите делови од државата и ќе продолжат и во недела претпладне.

ветер

Поврзани вести

Од понеделник, под влијание на влажна и студена воздушна маса од север, ќе има врнежи од дожд проследени со засилен северен ветер кој ќе предизвика значителен пад на температурата. Попладне врнежите на планините и на повисоките места ќе преминуваат во снег.

Од вторник се очекува многу студено и ветровито време со провејување на снег и на пониските делови.

Најчитани вести