понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

За викендот врнежи

poroen-dozd1-540x272

Последни вести

Времето денеска ќе се задржи сончево со мала до умерена облачност.Кон крајот на денот ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во западните делови.Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен југоисточен ветер.

Максималната температура ќе се движи од 24 до 30 степени.

Утре од пладневните часови ќе има умерен развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, пред се во западните делови.

Ќе продолжи да дува умерен претежно јужен ветер. Од сабота попладне ќе има зголемување на облачност, а кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд кои повремено ќе бидат поројни проследени со грмежи.

Врнежливото и нестабилно време ќе продолжи и во недела кога врнежите ќе бидат пообилни, а се очекува да наврнат над 30л/м2.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести