Македонија

За викендов дожд, грмотевици и ветер

За викендов дожд, грмотевици и ветер

Услови за локален краткотраен дожд ќе има кон крајот на утрешниот ден, додека во недела, особено попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во првите два дена од наредната недела, односно понеделник и вторник ќе има услови за слаб локален дожд, а дневната температура ќе опадне за неколку степени.