четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

За викендов сонце

soncevo

Поврзани вести

Во наредните три дена ќе се задржи топло и претежно стабилно време. Од вторник ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремен дожд и локална појава на грмежи, а температурите ќе бидат во опаѓање.

Температурите на воздухот, како минималните така и максималните во наредниот период ќе се движат во рамките на повеќегодишниот просек. Во првите денови од прогнозирниот период ќе преовладуваат поволни услови за извршување на сезонските земјоделски активности со особено внимание на заштитата од растителни болести и штетници, за разлика од вториот кога повторно се очекува дестабилизација на времето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести