недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 21

„За заедничка Македонија“ и денеска повикува на мирен протест

Тие порачуваат дека граѓаните не сакаат двојазична и бинационална држава, како и дека нема да дозволат федерализација на државата.

za-zaednicka-makedonija-1-640x360

Последни вести

Граѓаните повеќе од 50 дена се на улиците за зачувување на унитарноста и суверенитетот на Република Македонија.

Граѓанскaта иницијатива „За заедничка Македонија“ ги повикува сите граѓани, секој ден во 17 часот да дојдат пред владата на Република Македонија.

Тие порачуваат дека граѓаните не сакаат двојазична и бинационална држава, како и дека нема да дозволат федерализација на државата.

Најчитани вести