Македонија

Нервозно пред избори За Заев штипјани се блесави и налудничави! (ВИДЕО)

За Заев штипјани се блесави и налудничави! (ВИДЕО)

Лидерот на СДСМ и претседател на Владата, Зоран Заев, очигледно исплашен од изборниот пораз во недела вчера во наплив на нервоза брутално ги навреди граѓаните на Штип.

Заев вчера на митингот ги повика штипјани да не се правеле налудничави и да не му изигравале блесави.

-Ве повикувам да не се правите налудничави. Буквално немојте повеќе, блесави да ми изигравате. Македонија оди напред, Штип мора да оди напред, изјави Заев.