вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Забавни совети за предигра (2)

8119010401_610aea6885_z

Последни вести

Во продолжение ви ги откриваме мали, слатки совети како да предиграта да ја направите забавна, возбудлива и краток пат до неверојатно добар секс.

Папок

Папокот исто така може да биде многу возбудлив, особено со оглед на тоа дека околу него се наоѓаат нерви кои се протегаат се’ до препоните. Допирањето и играњето со папокот е дополнително забавно бидејќи во овој дел се наоѓаат влакненца кои ја зголемуваат возбудата.

tumblr_laoct4mmsQ1qzxhgyo1_500

Што да прави: Нека полека кружи околу вашиот папок со прстите. Ако тоа ви се допаѓа може да го користи и јазикот, како и коцки мраз. Нека не гали се’ посилно и интензивно бидејќи тоа го зголемува возбудувањето.

Врат

Секако, една од најпопуларните ерогени зони секако заслужува место на оваа листа. Бакнувањето на вратот може да испрати нервни сигнали преку ’рбетот се до најинтимните регии.

Што да прави: Најдобро би било да почне со прсти, така што ќе прави мали кругови околу клучната коска, а потоа се’ поголеми и поголеми. Од клучната коска може полека да се поместува кон вратот и во играта да ги вклучи и усните, јазикот и забите.

Неговото торзо

woman-on-knees-kissing-mans-stomachАко сакате и вие нему да му овозможите задоволство во предиграта, концентрирајте се на оној дел во облик на буквата У меѓу коските на колковите што се спушта се’ до половиот орган.

Што да правите: Полека мазете се и бакнувајте му го овој дел од телото, не се спуштајте ниско, колку и тоа да го сакате. Ова треба само да го возбуди и излуди.

Неговите раце

Можеби рацете не делуваат како класична ерогена зона, но за некои мажи ова може да биде вистинско уживањае. Ова е особено чувствително подрачје и со правилна стимулација може да доведе до неверојатна возбуда.

Што да правите: Покажете му на рацете и прстите што точно сакате да правите со неговиот полов орган. Користете ги рацете, усните, јазикот и симулирајте орален секс. Цицајте му ги прстите, менувајќи го интензитетот, а за да биде поинтересно во приказната може да внесете шлаг или чоколада.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести