понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Забележан крокодил на Крит!

krokodili-zoovrt-zooloski-beta-milos-miskov-jpg_660x330

Последни вести

Крокодил долг речиси два метри е забележан на Крит во Грција.

Засега не се знае колку долго крокодилот живее во вештачкото езеро во близина на градот Ретимно, а во четвртокот имало обид за негово уловување.

Се верува дека станува збор за домашно милениче кое било отфрлено од сопственикот кога премногу пораснало.

Локалното население го обвинува крокодилот за недостатокот на патки, а продавниците за сувенири сега продаваат и крокодили на надувување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести