петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заборавена греалка причина за пожарот во Коменски

komenski

Последни вести

Заборавена греалка најверојатно е причината за пожарот во основното училиште Јан Амос Коменски во скопско Тафталиџе.

Пожарот избил во подрумска просторија на училиштето која се користела како столарска работилница.

Во пожарот нема повредени, а причинета е помала материјална штета.

Најчитани вести