четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заборавете на Г-точката, ЦУВ е закон

1346914-profimedia-0195697666

Последни вести

Доколку сте се запрашале дали навистина постои фамозната Г точка, време е да престанате да се грижите за тоа и откријте го подрачјето на ЦУВ. Италијанските лекари тврдат дека наместо Г-точка постои ова подрачје кое ја носи жената до оргазам. ЦУВ ги опфаќа клиторисот, матката и вагината.

Професорот по ендокринологија на Универзитетот Тор Вергата во Рим, Емануел А. Жанини тврди дека целокупното тоа подрачје е посензуално и позначајно од Г- точката. За Дејли Мејл истакна дека, со ова истражување откриле дека постојат многу почувствителни точки од популарната Г-точка.

Ендокринологот Семјуел Вуд изјави дека Г-точката не може да постои, бидејќи таа не претставува никаква физичка структура. Но, признава дека постои т.н подрачје О заслужно за експлозивен ооргазам кај жените, а се наоѓа во близината на клиторисот и малку надвор од вагината.

Вуд, инаку е изумител на О-Шот инјекција која го зголемува либидото и задоволството на жената.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести