Магазин

Заборавете на пуш ап градници: Ким ја откри тајната за совршено деколте

Заборавете на пуш ап градници: Ким ја откри тајната за совршено деколте

Реалити ѕвездата Ким Кардашиан откри еден помалку бизарен трик што прави нејзините гради да изгледаат совршено во креациите што ги носи на црвениот килим.

Нејзинотот деколте често е тема на модните критичари и речиси сите го поставуваат истото прашање: Како е можно нејзините гради да стојат на исто место цело време?

Старлетата на својот профил на Инстаграм конечно ја откри тајната што ја чуваше долго време – таа не користи градник, туку самолепливи ленти.

Дефинитивно морав да ја споделам тајната за моите самолепливи ленти со вас. Тоа е трикот што го користам за да имам совршено деколте. Кога ќе ги залепите тогаш тие се супер – затегнати. Мора малку да се помачите, но целосно се исплаќа, напишала таа.

Покрај ова, 30-годишнаѕа реалити ѕвезда откри уште една тајна – станува збор за повеќенаменска леплива лента (gaffer tape).

Today on my app see the red carpet cleavage tape trick I’ve been doing for years!

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on