петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Забрана за движење на камиони низ Скопје поради загадениот воздух

kamioni

Поврзани вести

Поради загадениот воздух во Скопје, денеска во период од седум до 19 часот, има забрана за движење на камиони низ градот.

Поради промената на режимот на движење, камионите ќе се пренасочуваат по обиколницата.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести