среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Забрана за движење на патот Маврово-Дебар

magla-avtopat

Последни вести

Јавното претпријатие „Македонија пат“ информира дека поради интензивните врнежи од снег и ниските температури воведена е нова патна забрана.

Овој пат тоа е на патниот правец Маврово-Дебар и се однесува за тешки товарни возила.

Екипи од претпријатието работат на негово расчистување.

Најчитани вести