вторник, 10 јануари 2017  |  Вести денес: 52

Забрана за камиони кон граничниот премин Делчево

Од 14:35 часот забранет е сообраќајот кон граничниот премин Делчево за товарни моторни возила, поради излизгување на камион и блокирање на патот од бугарската страна, соопшти Автомото сојузот на Македонија.

делчево

Поврзани вести

Сообраќајот за патнички моторни возила се одвива нормално.

Најчитани вести