вторник, 10 јануари 2017  |  Вести денес: 58

Забрана за камиони на патниот правец Берово- Виница- Кочани

zabrana-kamioni500

Поврзани вести

Воведена е забрана за движење на тешки моторни возила на патниот правец Берово- Виница- Кочани, додека за останатите возила задолжително е користење на зимската опрема.

Како што соопшти АМСМ, забраната е воведена од 16:45 часот.

Најчитани вести