среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 44

Забрана за камиони на Плетвар

Воведена е забрана за сообраќај на тешки моторни возила на планинскиот премин Плетвар, информира Автомотосојузот на Македонија.

плетвар

Поврзани вести

Забраната е воведена во 10:30 часот.

Најчитани вести