четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Забрана за летови од три градови во Украина

avion

Последни вести

Украинската државна служба надлежна за авијација, забрани од безбедносни причини летови од три поголеми градови – Харков, Дњепропетровск и Запорожје.

Оваа мерка стапи во сила на полноќ, соопшти шефот на службата за авијација Денис Антоњук.

Тој наведе дека причините за забрана на летови се од безбедносна природа, но не прецизираше.

Ова не е првпат украинската служба за авијација да ги затвори аеродромите

Најчитани вести