четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 32

Забрана за сообраќај на камиони на Плетвар

Блокиран патот Прилеп- Ресен

Блокиран патот Прилеп- Ресен

Поврзани вести

Повторно се воведува забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Плетвар. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, забраната стапува од 15:10 часот.

Најчитани вести