вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Забрана за тешки товарни возила на Буково и Маврово

magla-kamion

Последни вести

На планинскиот превој Буково и Маврово вечерва е воведена забрана за движење на тешки товарни возила.

Авто мото сојузот на Македонија информира дека на останатите патишта сообраќајот се одвива во зимски услови по влажни коловози.

Најчитани вести