сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Забрана за тешки товарни возила на патот Гостивар – Охрид

zabrana-kamioni500

Последни вести

Во врска со најавите за нов бран на врнежи од снег на територија на Македонија во текот на утрешниот ден и во понеделник Кординативното тело на Минстерството за транспорт и врски донесе нови мерки и забрана за движење на тешки товарни возила и автобуси на патните правци, особено на потегот од Гостивар кон Охрид и обратно.

АМСМ ги советува сите граѓани за задолжително поседување на зимска опрема во моторните возила и доколку им се потребни информации за состојбата на регионалните и магистралните патни правци да ги контактираат на 155 55. Доколку им е потребна помош на пат или шлепување да ги контактираат на 196.

Сите граѓани кои имаат паметни телефони – достапна им е и мобилна апликација на АМСМ и веб страната на www.amsm.mk

Најчитани вести