среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Забрана за тешки товарни возила на правецот Крак-Маврово- Дебар

sneg

Последни вести

На патниот правец Крак- Маврово- Дебар од 17 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила поради интензивни снежни врнежи, соопшти Диспечерскиот центар на ЈП „Македонијапат“.

Укината е забраната за тешки товарни возила преку планиснкиот премин Ѓавато, на патниот правец Ресен- Битола, што попладнево беше воведена, исто така, поради обилни снежни врнежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести