недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Забрана за возење камиони на патните правци Гостивар-Стража и Гостивар-Маврово

pat_snegce

Последни вести

Интензивни врнежи на снег на патниот правец Гостивар-Стража и Гостивар-Маврово.

Поради интензивни врнежи од снег кој се задржува на коловозот воведена е забрана за движење на тешки товарни возила на патните правци Гостивар – Стража и Гостивар – Маврово, известуваат од АМСМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести