понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Забранет влез во Обреновац, полицијата поставила пункт

„Мојот дел од градот не е поплавен.Би сакал да одам до дома и да си го земам автомобилот, но не ми дозволуваат,“ раскажува едно момче.

obrenovac

Поврзани вести

Влезот во Обреновац од утринава е забранет за сите, освен за стручни екипин кои треба да извршат санација на теренот. Новинарските екипи се запрени на полицискиот пункт кај Мислоѓина и чекаат да им се одобри влегување во поплавениот град.

Полицијата не дозволува да поминат ниту новинарите, ниту селаните кои сакаат да се вратат.

„Мојот дел од градот не е поплавен.Би сакал да одам до дома и да си го земам автомобилот, но не ми дозволуваат,“ раскажува едно момче.

Според она што новинарите можеа да видат, полицијата во градот ги пушта само екипите за санација на теренот, дезинфекција и дератизација како и екипите на Електродистрибуција и Телеком.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести