недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Заечар: Четири лица загинаа во сообраќајна несреќа

Истрагата ќе ги покаже вистинските причини за несреќата

srpska-policija

Поврзани вести

Во сообраќајна несреќа во српскиот град Заечар четири лица загинаа откако воз налетал на џип на железнички премин.

Несреќата се случила рано утрово, а сите патници во џипот се починати, соопштуваат тамошните власти.

Од српската Железница наведуваат дека овој премин е обезбеден со браници и дека има поставено чувари на неколку места.

На местото на несреќата е испратена екипа на полицијата со цел да се изврши увид и да се утврдат точните причини за несреќата.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести