четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заедничка полициска акција на БиХ, Црна Гора и Хрватска

Под името „Шетач 2“ деновиве во Босна и Херцеговина, Црна Гора и Хрватска се спроведува заедничка полициска акција

mkd-118376

Поврзани вести

Под името „Шетач 2“ деновиве во Босна и Херцеговина, Црна Гора и Хрватска се спроведува заедничка полициска акција. Акцијата е насочена против организираните криминални групи кои се осомничени за неовласетно пуштање во промет на наркотици.

Досега, во акцијата „Шетач 2“, запленети се 130 килограми марихуана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести