среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Заеднички контакт центар на граничните полиции на Македонија и Косово

granicaaaaaa

Последни вести

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска на граничниот премин „Долно Блаце“ заедно со својот косовски колега Скендер Хисени ќе го пуштат во употреба новиот заеднички контакт центар на граничните полиции на двете земји.

Како што е најавено, на пуштањето во употреба на заедичкиот контакт центар ќе присуствува и амбасадорот на ОБСЕ во Република Македонија, Ралф Брет.

фото: МИА

Најчитани вести