среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заем од 330 милиони евра на Албанија од ММФ

evra mnogu

Поврзани вести

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и одобри заем на Албанија во вредност од 330,9 милиони евра.

Кредитот се доделува во рамките на постигнатиот тригодишен договор за соработка меѓу ММФ и Владата на Тирана.

Првата транша од 100 милиони се очекува да биде пуштена овој месец, пренесе МИА.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести