четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Заемно признавање на возачките меѓу Македонија и Црна Гора

01.10vozacka-dozvola1

Поврзани вести

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска ќе биде во работна посета во Црна Гора.

Таа во Подгорица ќе оствари работна средба со минисерот за внатрешни работи на Република Црна Гора, Рашка Коњевича при што ќе се потпише и Спогодба за заемно признавање на возачките дозволи на граѓаните од двете земји.

Црна Гора е втората земја во регионот со која Македонија се договори за заемно признавање на возачките дозволи. Таква спогодба во јули годинава беше потпишана со Србија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести