понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Заев бара помош од меѓународната заедница

zaev

Последни вести

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој денеска доби кривична пријава за сомнеж за „загрозување на уставниот поредок и недемократско преземање на власта“ за Радио Слободна Европа вели дека на овој начин власта се обидувала да го спречи објавувањето на „бомбата“ .

Тој на помош ја повика меѓународната заедница да се вклучи во целиот процес, поради тоа што се работи за слободата и демократијата во земја-членка на ОН и земја кандидат за членство во ЕУ.

Заев нагласи дека ништо нема да го спречи да ја објави бомбата со  документите и аргументи со кои ќе го докажува незаконското работење на власта.

Најчитани вести