сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заев: Да излеземе од ова невреме

Тој на тамошните жители им ги објасни мерките од новата Програма на СДСМ, коишто, како што рече ќе го направат земјоделството перспективна гранка од којашто најмногу зависи македонската економија.

Zaev 1

Поврзани вести

ЗАЕВ: ДА ИЗЛЕЗЕМЕ ОД ОВА НЕВРЕМЕ

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска е во посета на Демир Капија, Дојран и Валандово.

Тој на тамошните жители им ги објасни мерките од новата Програма на СДСМ, коишто, како што рече ќе го направат земјоделството перспективна гранка од којашто најмногу зависи македонската економија.

„Навремени и еднакви субвенции, инвестирање во системи за наводнување, фабрики за вештачко ѓубриво, бенефицираниот стаж за земјоделците, се некои од предвидените мерки. Ако ни е перспективно земјоделството, ќе ни живеат и градовите“, рече Заев.

На средбите со жителите на Демир Капија, Заев истакна дека осум години не бил нсправен ниту еден километар  пат,  младите бегаат, а од земјоделството повеќе не се заработува

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести