петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заев денеска на распит за случајот „Поткуп“

zaev

Последни вести

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска треба да се појави на распит во Јавното обвинителство за случајот „Поткуп“.

Тој вчера во рамки на пресконференцијата на СДСМ, информираше дека денеска треба да се појави на распит за овој случај.

Инаку, за случајот „Поткуп“ Заев беше на распит во обвинителството во петокот.

Најчитани вести