понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 61

Заев: ДИК ќе каже кога ќе има избори

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во дневникот на Сител рече дека ДИК ќе каже кога ќе се одржат предвремените избори.

zaev-latas-sitel11

Поврзани вести

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во дневникот на Сител рече дека ДИК ќе каже кога ќе се одржат предвремените избори.

Заев за прв пат не излезе со тврд став дека изборите нема да се одржат на 24 април.

Тој потенцираше дека треба подолго време за да се пречисти избирачкиот список, но не излезе со конкретен рок.

Господине Заев, кога сакавте да учествувате на локалните избори во 2013 година рековте дека списокот може да се пречисти за 15 дена, рече Латас.

Оставете што сум рекол тогаш, реплицираше Заев.

Најчитани вести