сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заев го молел Ахмети да излезе од Влада

zaev

Последни вести

Опозицискиот лидер преку посредници го молел Али Ахмети да излезе од владината коалиција, дознава Алфа. Партиски извори откриваат дека тој тврдел оти ќе објави некои информации за Владата кои ќе создадат тензии.

Опозицискиот лидер преку посредници го молел Али Ахмети да излезе од владината коалиција, дознава Алфа. Партиски извори откриваат дека тој тврдел оти ќе објави некои информации за владата кои ќе создадат тензии, но и ќе му отворат простор на албанскиот блок. Лидерот на ДУИ на ова одговорил со порака – победи на избори со програма и добра понуда. Со хаотичност и деструктивни политики, ништо нема да добиеш, брифираат од Мала Речица.

И извори од СДСМ блиски до групата незадоволни од актуелното раководство потврдуваат дека Заев му пратил абер на Ахмети, но и дека добил негативен одговор.

Со месеци Заев како што посочуваат ги држи во неизвесност за наводната бомба која секојдневно ја најавува, а нивното трпение од ден во ден е се помало. Дел од пратениците велат дека нема да се откажат од мандатите.

Ова е за жал позната пракса на Заев. Не е прв пат Заев да моли кај албанскиот фактор. Тачи обелодени пораки, во кои опозицискиот лидер моли за средба.

Извор: Алфа

Најчитани вести