понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 15

ВИДЕО: Заев го нарече Стево државник, како и слоганот од 2004 за Бранко Црвенковски за државник

Без ниту еден против, без можност за тајно гласање , без можност за протиовкандидати , излажаа дека имале осум, а не ги кажаа кои се, без објавена листа на делегати, некако чудно и со збунувачки пораки заврши конгресот на СДСМ.

zaev-gaf

Поврзани вести

Со едвај 588 гласа во крајно понижувачка и недемократска атмосфера, Пендаровски е протуркан за кандидат на СДСМ за престедател.

crvenkovskiБез ниту еден против, без можност за тајно гласање , без можност за противкандидати , излажаа дека имале осум, а не ги кажаа кои се, без објавена листа на делегати, некако чудно и со збунувачки пораки заврши конгресот на СДСМ.

СДСМ повеќе нема право да зборува за демократија, 588 делегати под налог на Бранко Црвенковски  преку Заев го одбраа Стево,  е тоа е демократија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести