среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Заев во грчки дрес, додека Македонија ја губи препораката

По додворувањето на Албанците, очигледно Заев со нова, негативна за Македонија, стратегија. Овој пат во грчки дрес и за интереси спротивни на македонските, пишува денес порталот „Курир“.

zaev-zoran-500

Поврзани вести

По додворувањето на Албанците, очигледно Заев со нова, негативна за Македонија, стратегија. Овој пат во грчки дрес и за интереси спротивни на македонските, пишува денес порталот „Курир“.

Порталот во својата анализа потсетува дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев со нелогични и апсурдни барања надвор од договорот во Пржино, се обидува да ги минира преговорите и да и нанесе штета на Македонија.

Заев во грчки дрес се бори за интереси спротивни на македонските

Немакедонското однесување…

Најчитани вести