четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Заев им се закани на бизнисмените

zaev-nova-500

Последни вести

Зоран Заев вчера вечер „на тапет“ ја стави и целата македонска економија, објави „Курир“.

-Не е лесно да си девет години во опозиција, на телефон не се јавуваат не пак некој да помогне финансиски, додаде Заев, кој посочувајќи дека самиот ја финансирал целата партија до сега, упати уценувачко-заканувачка порака до бизнис заедницата дека „веќе не му требаат“.

-ЦеДе, флаери, чинат пари, можеби не многу за една партија голема како СДСМ, ама чини. Месечните трошоци за одржување на оваа голема партија се огромни. Ова не прави прилично растеретени од бизнисмените. Една и пол година сум сам. Бизнисмените од Македонија. Значи, сам сум. Што значи- сите. Фала им, сега веќе не ми требаат- додаде Заев.

Најчитани вести