понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заев ја прифати понудата за средба на Груевски

zaev

Последни вести

СДСМ испрати реакција на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ во кое премиерот Груевски го покани на средба во петок претседателот на СДСМ, Зоран Заев, бидејќи како што стои во истото ВМРО – ДПМНЕ секогаш е подготвена да направи се во интерес на граѓаните и државата.

Во реакцијата на СДСМ се наведува дека:

„Денешните потези на ВМРО-ДПМНЕ покажуваат дека оваа партија единствено знае да реагира под притисок“ и дека Заев ја прифаќа понудата за средба на Груевски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести