Заев ја свитка кичмата пред Бугарите уште во мај годинава (ВИДЕО)

Сакам да испратам порака до сите граѓани на Бугарија. Ние сме братски хора, един народ – вели Зоран Заев во интервјуто за бугарски БГНЕС во мај годинава.

Месец и половина подоцна Зоран Заев на Бугарите им го подари Илинден.

Во ноември минатата година пак, пред албанската дијаспора во Швајцарија изјави:

„И не може сите да бидат лоши околу нас, а ние да сме најдобрите. Ако сите се скарани со Македонија, проблемот е во Македонија“

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.