Македонија

Заев ја турка Македонија во војна, неговото семејство засолнето во Швајцарија

Заев ја турка Македонија во војна, неговото семејство засолнето во Швајцарија

Додека неговите поддржувачи се на насилни протести, семејството на Зоран Заев си ужива.

Лидерот на СДСМ создава тензија и агресија и го остварува своето сценарио за насилство на улиците,  а Заеви се на одмор во Швајцарија.

lokarno33

На луксузното место Локарно одат луѓе кои уживаат богатство и кои можат да си дозволат луксуз. Освен Заеви од Македонија, таму често можат да се видат најпознатите светски ѕвезди кои заработуваат милиони.

llokarnooo

Локарно се наоѓа во Швајцарија, во кантонот Тицино во близина на Аскона, на подножјето на Алпите.

lokarno22

Во Локарно ужива Ентони Хопкинс

entonihhh

Одмор на оваа локација може да си дозволи и пејачката која заработува цело богатство- Кајли Миног

kajliii

Познатиот актер, продуцент и режисер Џон Малковиќ исто така ужива луксуз во Локарно

dzonnn

Холивидскиот актер Харисон Форд често го посетува ова место во Швајцарија.

harisooonn

И Даниел Крег, попознат како тајниот агент Џејмс Бонд често е на оваа егзотична локација.

Daniel-Craig

На локацијата која можат да си ја дозволат Заеви, ужива и мегапопуларната Сузан Сарандон

susaaannn

За потсетување, Заев го посети ова место во ноември минатата година