петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Заев лажеше, тој го познава Верушевски

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев со месеци ги менуваше изјавите за неговото познанство со првообвинетиот во „Пуч“, Зоран Верушевски.

верушевски

Поврзани вести

Преку партискиот портпарол прво и соопшти на јавноста дека тој и екс-разузунавачот не се познаваат и не комуницирале. Но, соочен со многуте факти Заев сфати дека мора да признае дека освен што го познава, тој со Верушевски и тесно соработува. Така, прво призна дека имале неколку заеднички средби, а потоа и дека оствариле соработка.

Вести

Заев ја лажеше јавноста дека не го познава, а маршираше рамо до рамо со Верушевски

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев со месеци ги менуваше изјавите за неговото познанство со првообвинетиот во „Пуч“, Зоран Верушевски.

zaev-verusevski-marsh

Преку партискиот портпарол прво и соопшти на јавноста дека тој и екс-разузунавачот не се познаваат и не комуницирале. Но, соочен со многуте факти Заев сфати дека мора да признае дека освен што го познава, тој со Верушевски и тесно соработува. Така, прво призна дека имале неколку заеднички средби, а потоа и дека оствариле соработка.

Соочен со докази, Заев истакна и дека освен со Верушевски, комуницирал и со неговото семејство. На синот му купил компјутер, а сакал да му купи и автомобил.

Кога Катица Јенева го ослободи Верушевски од притвор, неговата сопруга јавно му се заблагодари на Заев за овој чин.

verus-sonja

И кога клопчето целосно се отвори, Заев лицемерно одлучи да си ги побие сопствените тврдења и јавно излезе на марш рамо до рамо токму со Зоран Верушевски.

Превземено од: Курир

Најчитани вести