петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 40

Заев на интервјуа со три национални телевизии за три дена

Zoran-Zaev-6

Последни вести

Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев гостува на три национални телевизии за само три дена. Со ова паѓаат во вода обвинувањата за медиумски мрак и недоволна застапеност на опозицијата во медиумите.

Пред два дена Заев гостуваше во емисијата „Топ тема“ на Телма, вчера во емисијата „Патот кон“ на Алсат-М, а вечерва во 21 часот ќе гостува во 24 Анализа на „24 Вести“, уште една национална телевизија.

Со ова, секој граѓанин, но и меѓународните претставници, можат  најдобро да се уверат што подразбира лидерот на СДСМ, Зоран Заев кога говори за медиумски мрак и диктатура. Главните тези на Заев најверојатно и вечерва ќе бидат “режим“ “диктатура“, “немање слобода“ и “недемократија“ и покрај тоа што за три дена има интервјуа на три национални телевизи.

Не само Заев, туку и останатите опозициски експоненти постојано говорат за немање слобода и немање демократија, но народот лесно ги чита ваквите евтини манипулаци кои едноставно ја навредуваат неговата интелигенција.

Најчитани вести