вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 14

Заев: На СДСМ му одговараат нови избори

Тој рече дена нови избори и одговараат на СДСМ, но не и на Република Македонија за да не се продлабочела политичката криза.

zaev.jpg-500

Последни вести

Лидерот на СДСМ Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања по средбата со претседателот Ѓорге Иванов изјави дека на СДСМ најмногу му одговарале нови избори.

Тој рече дена нови избори и одговараат на СДСМ, но не и на Република Македонија за да не се продлабочела политичката криза.

-Само на СДСМ во моментов му одговараат нови иzбори, но на Република Македонија не и одговараат нови избори, не им одговараат и на другите политички партии, нови избори нема да има, рече Заев.

Најчитани вести