петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заев нема поддршка од Албанците, сака да ги придобие со бомбите

zaevvvv_znal_teroristi

Последни вести

Лидерот на СДСМ Зоран Заев продолжи со објавување на монтирани прислушувани телефонски разговори. На денешната прес-конференција во СДСМ, Заев објави повеќе наводни разговори или подобро речено парчиња од наводни разговори кои имаа за цел само едно: да предизвикаат гнев и револт кај Македонците со албанска етничка припадност.

По ова станува јасно дека Заев на само неколку дена пред големиот протест во недела, најверојатно и нема толку голема поддршка од Албанците, како што тврди, па се обидува на овој начин, преку креирани телефонски разговори да испровоцира колку е можно поголем одзив од нивна страна.

Најчитани вести