среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заев очекува прекин на истрагата за „Пуч”

Зоран-Заев-6

Последни вести

Лидерот на опозицијата Зоран Заев за време на денешното испрашнување кај Јавниот Обвинител за случајот „Пуч“, поднел кривчна пријава против Груевски и Мијалков за кршење на Уставот, објави ТВ „Телма“

Тој изјави дека  очекува истрагата ќе  биде запрена. Заев денеска неколку часа беше на распит кај Јавниот Обвинител .

Најчитани вести